Dnes
Teplota: 29.1 °C

4.12.2017   Chodník a přechod

Zasláno: 3.12.2017
Zveřejněno: 4.12.2017

Obsah:

Dobrý den,
z jakého důvodu jste prosím zrušili i přechod pro chodce v Českoskalické ulici mezi Hynkem a pekařstvím? Místo je v majetku města, není to mezinárodní silnice a tak bych alespoň zde očekával, že místní obyvatele bude město více chránit a podporovat je, aby chodili pěšky (když už je nebylo schopno/ochotno ochránit při zrušení přechodu na Pražské ulici u Astratexu).
A dále by mne zajímalo, proč je chodník kolem parkoviště před Astratexem přerušen a zatarasen květináči a nepokračuje dále po pravé straně Jugoslávské ulice směr Staré Město a místo toho tam je až k silnici soukromé parkoviště. Dle KN je tato část parkoviště na pozemku "státu". Resp. pozemek pro nepřerušený chodník tam papírově je...
Předem děkuji za odpovědi
Václav France


Zpracováno:

Předáno k vyjádření ing. Konárkové, zastupující vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství.


Vyjádření:
17.1.2018

Dobrý den,

o zrušení přechodu mezi hotelem Hynek a Pekařstvím nebyl odbor dopravy  informován, nemohu Vám dát v tuto chvíli kompetentní odpověď. Pokud jde o chodník, nyní u společnosti Astratex a jiných, tato situace byla projednána s vedením města. Řešení celé situace není zcela v kompetenci odboru dopravy a silničního hospodářství.

 

S pozdravem

 

Ing. Radka Konárková

 

odbor dopravy a silničního hospodářství

 

telefon/mobil: 491 405 197 / 736 613 418u_920.jpg