Dnes
Teplota: 25.1 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Celostátní soutěž MŠMT ve hře komorních orchestrů. Najdete úspěšnější školu?

Pátek, 18.5.2018

V Olomouci se ve dnech 11. - 12. května 2018 konalo "orchestrální mistrovství republiky".

Famózní úspěch orchestrů Famózní úspěch orchestrů

Famózní úspěch orchestrů Famózní úspěch orchestrů

Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy

Pátek, 18.5.2018

Jedenáctiletý houslista Vilém Jirsa ze ZUŠ Náchod se v prvních květnových dnech zúčastnil dvou významných a ve světě uznávaných houslových soutěží. Nejprve to byl Talents for Europe, soutěž pro houslisty, violisty a violoncellisty z celého světa (účast 138 muzikantů z 16 zemí světa) pořádaná na Slovensku. Vilém získal ve druhé kategorii do 13 let mezi 27 soutěžícími 2. cenu.

Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy

Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy

Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy

Náchodské Májování zakončené ohňostrojem se vydařilo

Středa, 9.5.2018

Pondělí 7. května ožilo Masarykovo náměstí již tradiční akcí Náchodské Májování. Během odpoledního programu se před radnicí vystřídaly kapely Warování, Klapeto a The Last Revolution nebo taneční skupina Street dance SVČ Déčko.

Canto soutěžilo v Belgii

Středa, 9.5.2018

Koncertní oddělení Náchodského dětského sboru ZUŠ CANTO se ve dnech 26.4. – 2.5.2018 zúčastnilo 66. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu v belgickém Neerpeltu. Pro Canto to byla první zkušenost se zahraniční soutěží a dopadla na výtečnou, tedy ziskem 1st Prize.

Starší zprávy