Dnes
Teplota: 16.6 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí.

Městská knihovna, Muzeum Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, nabízejí bohatý celoroční program. V Divadle Dr. Josefa Čížka probíhá každý měsíc pravidelný kulturní program různých žánrů pro širokou veřejnost.

Středisko volného času Déčko naplňuje volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Kino Vesmír promítá celoročně filmy včetně uvádění premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, které svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu jim poskytuje již téměř 30 let fungující Kulturní a sportovní nadace města Náchoda grantovými příspěvky.

Velkému zájmu občanů se těší významné kulturní akce - festival studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna (květen), hudební přehlídka neprofesionálních komorních sdružení Camerata Nova Náchod (květen/červen), přehlídka pivovarů s kulturním programem Pivobraní (červenec), Vavřinecký jarmark (srpen), Náchodské Kuronské slavnosti (září), Náchodský výtvarný podzim (listopad) a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase.

770 let města - významná osobnost Václav Čejp

Čtvtek, 20.06.2024

V rámci letošních oslav 770 let od první písemné zmínky o našem městě si připomínáme i mnoho významných osob, které se zapsaly výraznou měrou do historie našeho města. Právě dnes, 20. června, si připomínáme výročí 125 let od úmrtí Václava Čejpa.

11. ročník mezinárodního srazu šlapacích vozítek a moskvičů opět zavítá do Náchoda

Úterý, 18.06.2024

Dětské dopravní hřiště v Bělovsi bude hostit v sobotu 22. června 2024 již 11. ročník oblíbené akce Sraz šlapacích vozítek a moskvičů.

Malé ohlédnutí za velkými oslavami

Pondělí, 17.06.2024

V sobotu 15. června 2024 přijel rytíř Hron přijel s průvodem na Masarykovo náměstí a oslavy 770 let od první písemné zmínky o Náchodě mohly začít.

Tip na víkend - 770 let města - OSLAVME TO SPOLEČNĚ!

Pátek, 14.06.2024

V sobotu 15. června ožije Masarykovo náměstí a přilehlé ulice dnem hlavních oslav 770 let od první písemné zmínky v duchu OSLAVME TO SPOLEČNĚ!

Starší zprávy