Dnes
Teplota: 25.0 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Náchodské Kuronské slavnosti se blíží

Středa, 10.8.2022

V sobotu 10. září 2022 ožije centrum našeho města slavnostmi na počest vlády Petra Birona, vévody Kuronského a Zaháňského, na náchodském panství.

NKS NKS

Buřinky již podruhé zářily v lázních

Úterý, 9.8.2022

Slunečné prázdninové odpoledne, dobrá káva i zmrzlina a do toho vtipné kousky kapely Black Buřiňos. To všechno mohli zažít návštěvníci, kteří se rozhodli vyrazit v neděli 7. 8. 2022 do areálu Malých lázní v Bělovsi.

Buřinky již podruhé zářily v lázních Buřinky již podruhé zářily v lázních

Buřinky již podruhé zářily v lázních Buřinky již podruhé zářily v lázních

Buřinky již podruhé zářily v lázních Buřinky již podruhé zářily v lázních

Prohlídky kostela sv. Vavřince

Pátek, 5.8.2022

Ještě do 20. srpna 2022 je pro veřejnost otevřen kostel sv. Vavřince na Masarykově náměstí v Náchodě.

Vavřinecká pouť oživí Masarykovo náměstí již o tomto víkendu

Pondělí, 1.8.2022

Tradiční náchodská Vavřinecká pouť proběhne 6. a 7. srpna.

Starší zprávy