Dnes
Teplota: 4.8 °C

Středa, 16.5.2018Podpora kraje je pro město důležitá

Podpora kraje je pro město důležitá


Na zahájení 21. ročníku studentského festivalu Náchodská Prima sezóna zavítal i hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, PhD., který nepřijel do Náchoda rozhodně s prázdnou.

Na krátkém pracovním jednání po slavnostním zahájení festivalu měl pro starostu Náchoda Jana Birke dobré zprávy. Právě v těchto dnech schvaluje Královéhradecký kraj dotace mimo jiné i pro Náchod a jeho občany. Na 250 tisíc korun se tak mohou těšit dobrovolní hasiči, 100 tisíc korun poputuje na podporu mládežnického volejbalu Okresního sdružení ČUS Náchod a 100 tisíci korunami kraj podpoří umístění busty T. G. Masaryka na průčelí budovy radnice v rámci oslav 100 let vzniku Československé republiky.

„Podpora kraje je pro nás důležitá a jsem velmi rád, že se tak děje i v oblasti kultury a sportu. Zpravidla mají totiž tyto finanční prostředky nadregionální význam, protože přispívají k šíření dobrého jména nejen našeho města, ale i celého kraje. Kraj i město tak společně financuje vedle rozsáhlé podpory hasičů i projekty na podporu mládeže a kulturního dění v našem městě,“ uvedl starosta Náchoda Jan Birke.

Vtipná glosa moderátorky „Bez peněz do Náchoda nelez“, během zahájení festivalu, tak byla více než trefná :)


Podpora kraje je pro město důležitá Podpora kraje je pro město důležitá

Podpora kraje je pro město důležitá Podpora kraje je pro město důležitá

Další v galerii 3

Další zprávy /