Dnes
Teplota: 1.9 °C

Pondělí, 14.10.2019Kulturní partnerství města Náchoda a francouzského Persanu

Kulturní partnerství města Náchoda a francouzského Persanu


Město Náchod má od 12. října 2019 nové partnerské město. Stal se jím francouzský Persan v departementu Val-d'Oise v regionu Île-de-France (25 km severně od Paříže). Populace: cca 12 500 obyvatel. Znění partnerské smlouvy, zaměřené na kulturní spolupráci, schválili   na svém  zářijovém jednání náchodští zastupitelé. Rada města Náchoda pověřila podpisem smlouvy zastupitele a předsedu komise cestovního ruchu Miroslava Bráta.  Podpis smlouvy se uskutečnil 12. října na náměstí před budovou persanské radnice. Francouzská samospráva zakomponovala podpis smlouvy s Náchodem do oslav 40-ti let existence tamní umělecké školy. Oslavy se nesly v duchu koncertů i hudebních performancí v prostorách školních i sakrálních včetně zajímavých vystoupení pod širým nebem - pochodem městem za doprovodu bubnů počínaje a vystoupením profesionálního souboru - Fanfare de la Garde républicane - konče. Za francouzskou stranu smlouvu podepsal starosta Alain Kasse. Přítomen byl i Arnaud Bazin - senátor za oblast Val d Oise, Cecile Carré- místostarostka Persanu pro oblast kultury, Gerard Guenet - prezident Hudební unie Persanu. Miroslava Bráta do Francie doprovázel Mgr. Zbyněk Mokrejš - ředitel Základní umělecké školy Náchod. Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu Městského úřadu v Náchodě zastupoval při podpisu smlouvy Bc. Kamil Krunka.

„Byla to spolupráce uměleckých škol v Náchodě a Persanu, která položila základy kulturní spolupráce a iniciovala vznik tohoto mezinárodního partnerství měst. Francouzská strana má zájem rozvíjet právě tuto spolupráci zaměřenou na mladou generaci, hudební a uměleckou edukaci a další podobné aktivity", říká zastupitel Miroslav Brát. Kromě  účasti na ceremonii podpisu smlouvy a oslavách 40-ti let uměleckého školství v Persanu, byla náchodská delegace pozvána i na krátkou prohlídku nedalekého historického opatství z 13. století,  jehož areál je využíván i pro umělecké projekty, koncerty apod.  


Kulturní partnerství města Náchoda a francouzského Persanu Kulturní partnerství města Náchoda a francouzského Persanu

Kulturní partnerství města Náchoda a francouzského Persanu Kulturní partnerství města Náchoda a francouzského Persanu

Další v galerii 18

Další zprávy /

Provoz MěÚ Náchod od 23. 11. 2020


 Úřad:

   po    8.00-13.00
   út    dle tel. dohody
   st    12.00-17.00
   čt    dle tel. dohody
   pá    dle tel. dohody


Objednaní klienti dle objednávkového systému v rámci elektronické obsluhy občana si mohou vyřídit své záležitosti v časech, na které jsou objednaní (příp. budou kontaktováni pro možnost přesunu termínu).

Provoz objednávkového systému zůstane tedy zachován v následujícím období s omezením na uvedené dny, tj. pondělí a středa.

Elektronická obsluha občana

Klienty žádáme, aby při vyřizování svých záležitostí preferovali elektronickou formu.
Pro veřejnost bude otevřena podatelna v budově radnice (Masarykovo nám. 40., přízemí) a podatelna v budově v Zámecké ulici v uvedených časech.