Dnes
Teplota: 18.3 °C

Doprava

Historické vozy

Hustota a kvalita dopravních sítí odráží a zároveň podmiňuje celkovou hospodářskou úroveň regionu. Železniční a především silniční síť zabezpečuje poměrně dobré dopravní spojení Náchoda s jednotlivými regionálními a mikroregionálními centry i s většinou obcí náchodského regionu. Samo město je pak napojeno na dopravní tepny celostátního i mezinárodního významu. Nemalý problém však představuje skutečnost, že dopravní kapacita stávajících hlavních silnic procházejících náchodským regionem a zejména jeho jádrem městem Náchodem v posledním desetiletí dosahuje mezních hodnot.

Možnosti dalších významných kvalitativních změn stávajících tras (rozšíření silnice, zvýšení kvality povrchu, světelné křižovatky, kruhové objezdy atd.) jsou v podstatě vyčerpány.

Rozšíření provozu MHD v Náchodě

Čtvtek, 13.9.2018

Rozšíření provozu MHD v Náchodě - informace pro cestující na trase nádraží-nemocnice

Ilustrační foto Ilustrační foto

Dopravní omezení

Pátek, 7.9.2018

Vážení občané, dovolujeme si vás informovat, že dne 8. 9. 2018 bude z důvodu konání akce Náchodské Kuronské slavnosti uzavřen vjezd na náchodský zámek.

Ilustrační foto Ilustrační foto

Nový školní rok přináší v Náchodě změny v MHD – na své si přijdou i senioři

Pátek, 31.8.2018

Začátek školního roku se nezadržitelně blíží a již příští týden čeká změna režimu nejednoho školáka a nejednu rodinu. Změny se po prázdninách promítnou i do jízdních řádů a velkou změnou projde v Náchodě i městská hromadná doprava.

Informace k celostátní změně jízdních řádů autobusů od 2. 9. 2018

Čtvtek, 30.8.2018

Od 2. 9. 2018 dochází k celostátní změně jízdních řádů k úpravám v dopravní obslužnosti na trase Hradec Králové – Nové Město nad Metují – Náchod o víkendech a v pracovní dny, které jsou vyvolány požadavkem dopravce ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s. k ukončení dálkových spojů Náchod - Praha.

Starší zprávy